0%
Still working...

Al-Wakra – co warto zobaczyć? Atrakcje, zwiedzanie

Al-Wakra - co warto zobaczyć?

Miasto Al-Wakra położone na południe od Doha to jeden z nadmorskich ośrodków miejskich w Katarze. Bliskość stolicy sprawia, że Al-Wakra pełni ważną rolę w skali całego kraju, a w listopadzie i grudniu tego roku będzie jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej. Stadion Al Janoub Stadium jest prawdziwą perełką architektoniczną, jednak samo miasto warto odwiedzić nie tylko dla niego.

Al-Wakra – najważniejsze informacje

Miejscowość Al-Wakra jest stolicą prowincji o tej samej nazwie. Prowincja Al-Wakra jest jedną z siedmiu, które wchodzą w emirat Kataru. Jednocześnie miejscowość zajmuje 4. miejsce w kraju pod względem liczby ludności. Obecnie wynosi ona kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców i stale rośnie. Gdy spojrzymy na mapę, to Al-Wakra znajduje się na południe od stolicy kraju, czyli Doha. Odległość od obu miast wynosi zaledwie kilkanaście kilometrów, dlatego port lotniczy Hamad również obsługuje pasażerów udających się do Al-Wakra. Miasto jest ważnym ośrodkiem portowym w Katarze i znane jest z tutejszych tradycji rybackich, a także poławiaczy pereł. Historia miasta miała bezpośredni wpływ na to, jak wygląda stadion Al Janoub Stadium. Ten wyglądem przypomina tradycyjną łódź.

Al-Wakra – co warto zobaczyć?

Miasto to jest stosunkowo małe, jednak warto odwiedzić Al-Wakra. Atrakcje powinny przypaść do gustu fanom nadmorskiego klimatu, a także pięknych plaż i promenad. Ze względu na wielkość Al-Wakra, zwiedzanie nie zajmie Ci dużo czasu i w przypadku takiej potrzeby w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut dostaniesz się na lotnisko, lub do stolicy Kataru.

Wśród ciekawych turystycznie miejsc warto wymienić m.in.:

  • Souq Waqif;
  • Al Wakrah Public Garden (park);
  • Wakrah Park Beach (plaża);
  • Al Wakra L Park;
  • Al Janoub stadium Community Park;
  • Owaina Public Park;
  • Al Wakrah Barbecue Beach;
  • Wakra Celebrations Hall.

Al Janoub Stadium – stadion w kształcie łodzi w Al-Wakra

W Al-Wakra zlokalizowano jeden ze stadionów Mistrzostw Świata w piłce nożnej. To Al Janoub Stadium, który zlokalizowany jest w większym kompleksie sportowym wspólnie z parkiem. Kształt obiektu nawiązuje do łodzi, ponieważ region ten słynie z tradycji rybackich, a także z połowu pereł. Dzięki temu projektanci oddali hołd lokalnej społeczności, która znana jest z ciężkiej pracy. Za ten efektowny projekt odpowiada Zaha Hadid. Stadion pomieści około 45 000 widzów. Łącznie rozegranych na nim zostanie 7 meczów. Będzie to 6 meczów fazy grupowej oraz jedno spotkanie 1/8 finału.

Recommended Posts