0%
Still working...

Al-Chaur – co warto zobaczyć? Atrakcje, zwiedzanie i arena otwarcia Mundialu

Al-Chaur - co warto zobaczyć

Katarskie Al-Chaur to jedno z miast gospodarczy piłkarskiego mundialu, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku. Miasto o tyle istotne, że to w nim odbędzie się oficjalne otwarcie Mistrzostw Świata i mecz Kataru z Ekwadorem. Co warto wiedzieć o mieście Al-Chaur, gdzie jest zlokalizowane względem stolicy kraju, a także jak prezentuje się arena meczu otwarcia? Sprawdźmy.

Al-Chaur – najważniejsze informacje

Miasto Al-Chaur to stolica jednej z siedmiu prowincji emiratu Kataru, która nosi tę samą nazwę. Według danych sprzed kilku lat w całej prowincji mieszkanie niewiele ponad 200 000 osób, a w samym Al-Chaur liczba ludności to ponad 20 000 mieszkańców. Miasto posiada port lotniczy Chaur i położone jest na północnym wschodzie Półwyspu Katar. Al-Chaur znajduje się około 50 kilometrów na północ od stolicy kraju Doha i leży nad Zatoką Perską. Wokół miejscowości panuje klimat nizinno-pustynny.

Al-Chaur – co warto zobaczyć?

W trakcie mistrzostw świata turyści i kibice odwiedzą to miasto przede wszystkim przy okazji meczów turniejowych. Jeżeli myślisz o wyjeździe do Al-Chaur, atrakcje w tym mieście sprawią, że przy okazji meczu nie będziesz się nudzić. Przede wszystkim w obrębie miasta znajduje się kilka atrakcyjnych plaż, a także port jachtowy i rybacki. Miasto jest ważnym ośrodkiem połowu ryb na północy kraju. Mimo wszystko, w przypadku Al-Chaur zwiedzanie nie powinno zająć Ci dużo czasu.

Przykładowe miejsca warte odwiedzenia to m.in.:

  • Al Khor Fishing Dock (port rybacki);
  • Al Khor Fish Market (targ rybny);
  • Al Khor Corniche (promenada nadmorska);
  • Mohammed Al Sabteh Mosque (meczet);
  • Green Al Khor (ogród dendrologiczny);
  • Alowaina Park;
  • Al Tawasul Traditional Park;
  • Al Sultan Beach And Park;
  • Al Bayt Stadium.

Al Bayt Stadium – arena meczu otwarcia

W mieście Al-Chaur znajduje się drugi co do wielkości stadion zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Mowa o Al Bayt Stadium, który jest w stanie pomieścić 60 000 kibiców. Pierwsze spotkanie rozegrają ze sobą gospodarze mistrzostw, czyli reprezentacja Kataru oraz Ekwador. Łącznie na tym obiekcie rozegranych zostanie 9 meczów turnieju, w tym 6 spotkań fazy grupowej, mecz 1/8 finału, ćwierćfinał i półfinał. Stadion robi wrażenie, ponieważ z zewnątrz przypomina duży namiot nomadów, czyli ludu wędrownego, który przed laty zamieszkiwał tutejsze tereny. Pod względem wizualnym to zdecydowanie jeden z najładniejszych stadionów na świecie, który zbudowano zgodnie z nowoczesnymi trendami. Wokół obiektu powstała niezbędna baza infrastrukturalna.

Recommended Posts