0%
Still working...

Ar-Rajjan – atrakcje, co warto zobaczyć, zwiedzanie

Ar-Rajjan - atrakcje, co warto zobaczyć, zwiedzanie

Pod kątem ilości stadionów miasto Ar-Rajjan to najważniejszy ośrodek zbliżających się Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej. Wszystko dlatego, że w obrębie tej miejscowości, stanowiącej przedsionek Doha, znajdują się aż trzy stadiony. Miasto posiada blisko pół miliona mieszkańców i klub piłkarski Al-Rajjan SC, który jest liczącą się w Azji drużyną. Co warto wiedzieć o Ar-Rajjan przed odwiedzeniem tego miasta? Sprawdź!

Ar-Rajjan – najważniejsze informacje

Miasto Ar-Rajjan ma około pół miliona mieszkańców i sąsiaduje ze stolicą Państwa Katar, czyli Doha. Jednocześnie jest to drugie co do wielkości miasto w Katarze i niezwykle ważny ośrodek pod kątem zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Miasto nie ma bezpośredniego dostępu do morza, ponieważ sąsiaduje ze stolicą od strony pustynnego lądu. Przez większą część roku panuje w nim suchy i gorący klimat. Jednocześnie jest ono stolicą jednej z siedmiu prowincji emiratu Kataru, która posiada taką samą nazwę Ar-Rajjan. Osoby wybierające się do tego miasta korzystają najczęściej z międzynarodowego portu lotniczego Hamad w Doha, który leży 26 kilometrów od centrum.

Ar-Rajjan – co warto zobaczyć?

Ze względu na wielkość Ar-Rajjan, atrakcje tego miasta dostosowane są do turystów i kibiców w każdej grupie wiekowej. Ponadto miasto sąsiaduje z Dohą, dlatego bez problemu przy pomocy komunikacji miejskiej w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut można dostać się z niego do wybranych zabytków stolicy. Osoby, które zdecydują się na spędzanie czasu w Ar-Rajjan również nie powinny być zawiedzione. Miejsca warte zobaczenia w tym mieście to m.in.

  • Mathaf: Arab Museum of Modern Art (Muzeum Sztuki Współczesnej);
  • Katarska Biblioteka Narodowa;
  • Oxygen Park (park antylop, który jest chlubą Qatar Airways);
  • Aqua Park Qatar;
  • Angry Birds World Qatar;
  • Al Gharrafa Family Park;
  • Qur’anic Botanic Garden (ogród botaniczny)
  • Forteca w Ar-Rajjan.

W przypadku spotkań rozgrywanych w Ar-Rajjan, zwiedzanie można połączyć ze sportowymi emocjami.
Stadiony Mundialu w Ar-Rajjan

Z punktu widzenia kibiców najważniejszą informacją jest to, że w Ar-Rajjan znajdują się trzy stadiony zbliżającego się Mundialu. Poniżej opisaliśmy je pokrótce.

Ahmed bin Ali Stadium

Zbudowany w latach 2016-2022 na potrzeby Mistrzostw Świata. Stadion mieści około 44 000 kibiców i na co dzień występują na nim piłkarze Ar-Rajjan SC. Podczas turnieju rozegranych zostanie na nim 7 spotkań. Będzie to 6 meczów fazy grupowej oraz spotkanie 1/8 finału.

Education City Stadium

Obiekt ten znajduje się jeszcze w Ar-Rajjan, jednak bezpośrednio na przedmieściach stolicy kraju. Jego otwarcie miało miejsce w 2020 roku i może on pomieścić około 45 000 widzów. Również został zbudowany na potrzeby zbliżającego się Mundialu. Na co dzień żadna ligowa drużyna nie rozgrywa na nim swoich meczów. Na mundialu rozegranych zostaniu tu 8 meczów. Będzie to 6 spotkań fazy grupowej, mecz 1/8 finału oraz ćwierćfinał.

Khalifa International Stadium

Jest najważniejszym stadionem Mistrzostw Świata w Katarze. Poza meczami fazy grupowej i 1/8 finału, to na nim rozstrzygną się również losy brązowego medalu. Stadion może pomieścić 40 000 widzów. Zbudowano go w 1976 roku, a ostatnia przebudowa miała miejsce w 2005 roku. Znajduje się na przedmieściach stolicy kraju, jednak administracyjnie jest to wziąć Ar-Rajjan.

Recommended Posts