0%
Still working...

Pustynne safari w Katarze. Na czym polega i czy warto się wybrać?

Pustynne safari w Katarze

Katar daje turystom wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Można postawić zarówno na zwiedzanie Doha i tamtejszych muzeów, jak i odkrywanie dzikich terenów pustynnych. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się pustynne safari. Od lat jest jedną z głównych atrakcji, która każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników przygody. Czym jest pustynne safari w Katarze, ile ono kosztuje i czy warto z niego skorzystać?

Na czym polega pustynne safari w Katarze?

Wyjazd na safari w Katarze to nic innego, jak skorzystanie z lokalnej oferty w zakresie jazdy po wydmach. Oferty tego typu wycieczek proponuje wiele prywatnych firm w Doha i w innych miastach. Przed wybraniem jednej z nich warto zapoznać się z informacjami na jej temat, a także z opiniami klientów. Katar słynie z kilkunastometrowych wydm pustynnych, które zlokalizowane są nad Zatoką Perską. W takich warunkach doskonale odnajdują się mocne pojazdy terenowe, które wykorzystywane są podczas pustynnego safari.

Turyści mogą postawić na małe jednodniowe rajdy lub większą przygodę pustynną. W ramach safari na pustyni przygotowywane są specjalne obozy na nocleg. To w nich panuje klasyczna arabska gościnność, przygotowywane są lokalne potrawy, a także odbywają się wieczory przy ognisku. Podczas safari można podziwiać również górzysty krajobraz, położonej tuż obok Arabii Saudyjskiej, a także rozgwieżdżone niebo, które przeważnie pozbawione jest jakichkolwiek chmur.

Gdzie znaleźć ofertę pustynnego safari?

Jeżeli chodzi o pustynne safari, Katar jest doskonałym miejscem do doświadczenia takiej przygody. Profesjonalną ofertę przygotowało wiele lokalnych biur podróży, dlatego warto się z nią zapoznać. Z reguły firmy tego typu oferują odbiór klientów bezpośrednio z hotelu, posiłek, napoje, a także dostarczenie klientów z powrotem do hotelu. Jedną z dodatkowych atrakcji może być sanboarding, czyli zjeżdżanie na desce po kilkunastometrowych wydmach. Nad wycieczką czuwa anglojęzyczny kierowca, dlatego nie powinno być żadnego problemu z komunikacją.

Ile to kosztuje?

Podstawowe pakiety kosztują kilkaset złotych i obejmują kilkugodzinną jazdę po wydmach. Dodatkowe koszty mogą być związane z wypożyczeniem quada na pustyni, czy też z organizacją całodniowej wycieczki i noclegu. Organizatorzy dodatkowo oferują swoim klientom możliwość jazdy na wielbłądach po pustyni, a także szereg usług towarzyszących. To wszystko może wpłynąć na końcowy koszt wycieczki, dlatego warto to ustalić jeszcze przed wyjazdem na safari. Skorzystanie z atrakcji zajmuje z reguły od kilku godzin do dwóch dni.

Recommended Posts