0%
Still working...

The Pearl Qatar – sztuczna wyspa w Doha

The Pearl Qatar - sztuczna wyspa w Doha

Jednym z najczęściej powielających się widoków na zdjęciach lub pocztówkach z Doha jest The Pearl Qatar. To sztucznie usypana wyspa, która w pewnym stopniu nawiązuje do znanej z Dubaju Palma Jumeirah. Katarczycy mają swoją perłę, na której znajdują się prestiżowe butiki, salony z luksusowymi autami, a także bajecznie drogie domy i apartamenty. Co ciekawe, to właśnie w tym miejscu jako pierwszym, cudzoziemcy mogli kupować w Katarze nieruchomości na własność. Czym jest perła Kataru, jak do niej dojechać i czy warto ją zobaczyć?

Perła warta miliardy dolarów

Bez dwóch zdań sztuczna wyspa w Doha to jedna z chlub lokalnych szejków. The Pearl Qatar to jedno z najbardziej turystycznych miejsc w stolicy Kataru, a jej powierzchnia to aż 4 miliony kilometrów kwadratowych. Jeszcze większe wrażenie robi koszt, który musieli ponieść Katarczycy, aby ją wybudować. Szacuje się, że inwestycja w to luksusowe osiedle wyniosła ponad 15 miliardów dolarów. Obecnie jest turystycznym magnesem i miejscem do życia dla najbogatszych obywateli Kataru oraz cudzoziemców. Znajdują się tam apartamentowce oraz luksusowe wille.

Wjazd na katarską perłę jest bezpłatny, a jej odkrywanie może zająć cały dzień. Wrażenie robi liczba ekskluzywnych butików, czy też salonów z luksusowymi autami. Przejście się tutejszymi uliczkami utwierdzi Cię w przekonaniu, że to miejsce dla naprawdę bardzo bogatych osób. Poza prestiżowymi sklepami znajduje się tu również duża przystań, w której na co dzień cumują luksusowe jachty. W lokalnych barach i knajpkach można wypić kawę lub coś zjeść z widokiem na marinę. Na wyspie znajduje się również tutejsza Wenecja, czyli dzielnica Qanat Quartier. W centrum wyspy zlokalizowano Porto Saudita, czyli okrągłą lagunę dla kilkuset jachtów. Miejsce to robi ogromne wrażenie.

Jak dojechać do The Pearl Qatar?

Ze względu na to, że jest to obecnie najbardziej turystyczne miejsce w Katarze, to dojazd do wyspy The Pearl Qatar nie będzie żadną trudnością. Korzystając z metra należy wysiąść na stacji Legtaifiya i kierować się bezpośrednio w kierunku morza. Już po kilku minutach wejdzie się na początek wyspy. Autobusem można dojechać do przystanków zlokalizowanych bezpośrednio na wyspie, w tym m.in.: Qanat Quartier, Medina Centrale oraz Porto Arabia Tower-30. Ponadto turyści mogą skorzystać z lokalnych taksówek lub Ubera, a także zdecydować się na pieszą wędrówkę.

The Pearl Qatar – zwiedzanie. Ile zajmie?

Jeżeli interesuje Cię The Pearl Qatar, zwiedzanie może zająć nawet cały dzień. Ogrom wyspy musi zrobić wrażenie, a na każdym jej zakątku można znaleźć coś ciekawego. To nie tylko luksusowe jachty, nowoczesne mariny i szerokie deptaki To również dzielnica Qanat Quartier, czyli lokalna Wenecja, oraz apartamentowce, wille, promenady nadmorskie i piękne mosty. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i będąc w Doha, zdecydowanie warto zobaczyć tę perełkę architektoniczną. To oryginalne i rzadko spotykane miejsce, porównywalne jedynie z Palma Jumeirah w Dubaju.

Recommended Posts