0%
Still working...

Souq Waqif – główne targowisko w Doha

Souq Waqif

Zbliżające się Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej w Katarze sprzyjają w odkrywaniu tego państwa na Półwyspie Arabskim, w tym przede wszystkim jego stolicy Doha. Jednym z charakterystycznych miejsc do odwiedzenia w mieście jest główny bazar Souq Waqif. To miejsce zachwyca zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych. Czym dokładnie jest targowisko Souq Waqif i co warto o nim wiedzieć przed podróżą do Kataru?

Souq Waqif – targowe serce Doha

Souq Waqif pełni rolę głównego bazaru w stolicy Kataru. Targowisko w Doha składa się w kilku części podzielonych tematycznie i można na nim znaleźć prawdziwe cuda. Uwagę turystów na pewno zwróci rozbudowana część związana ze zwierzętami, gdzie można kupić różne gatunki: ptaków, królików, żółwi, kotów, czy też kolorowych papug. Bez wątpienia atrakcją tutejszego targu są sprzedawcy sokołów. Ponadto miejsce to słynie z szerokiej gamy lokalnych przypraw, perfum o niespotykanych zapach, tradycyjnych wyrobów skórnych, rękodzielnictwa, drewnianych ozdób, a także kolorowych materiałów wysokiej jakości, które są charakterystyczne dla kultury arabskiej.

Turyści znudzeni zwiedzaniem mogą przysiąść w jednej z licznych knajpek, które zlokalizowane są na targowisku. Sam bazar ulokowany jest na wąskich uliczkach, które mają nawiązywać do dawnych czasów. Obecny kształt Souq Waqif zawdzięcza odbudowie w 2006 roku, jednak pierwotnie zlokalizowany tu bazar i część jego efektownych budynków pochodzą z XX wieku. Budynek główny nawiązuje do tradycyjnego katarskiego stylu architektonicznego.

Jak dotrzeć do Souq Waqif?

Popularne targowisko Souq Waqif zlokalizowane jest w pobliżu Muzeum Sztuki Islamskiej. Dzięki temu turyści nie powinni mieć problemu z dotarciem do tego miejsca za pomocą komunikacji miejskiej lub bezpośrednio z lotniska. Na mapie targ leży mniej więcej w połowie drogi między międzynarodowym portem lotniczym Hamad, a nowoczesną dzielnicą Doha. Metrem warto kierować się w kierunku pomnika Perły, który pełni rolę fontanny. Znajduje się on przy wejściu do portu. Po opuszczeniu metra na tym etapie, wystarczy przejść podziemnym tunelem na drugą część drogi. W ten sposób dotrzesz do jednego z wejść na targ Souq Waqif.

Ile czasu potrzebujesz na zwiedzanie?

Czas potrzebny na zwiedzanie i zobaczenia każdego z zakątków targu Souq Waqif może być różny, w zależności od stylu odkrywania nowych miejsc. Szybkie przejście tutejszymi uliczkami zajmie około 1-2 godzin. Jeżeli chcesz doświadczyć tego miejsca bardziej, spróbować lokalnych przysmaków, a także kupić atrakcyjne pamiątki, to może to się wydłużyć do kilku godzin. Mimo wszystko warto poświęcić czas na odkrywanie tego targu, a w miarę możliwości rekomenduje się zobaczenie targu w godzinach przedpołudniowych oraz wieczornych, gdy jego uliczki i witryny sklepowe są efektownie podświetlane. Podczas turnieju Mistrzostw Świata Souq Waqif prawdopodobnie będzie jedną z największych atrakcji turystycznych Doha.

Recommended Posts