0%
Still working...

Qanat Quartier – czy w Doha można poczuć się jak w Wenecji?

Qanat Quartier

Współczesna Doha, czyli stolica Kataru, to przyjemna w odbiorze mieszanka tradycji i historycznego budownictwa, a także nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Jednym z uwielbianych przez turystów miejsc jest Qanat Quartier, czyli nowoczesna dzielnica kolorowych domów, która przeplatana jest kanałami z czystą wodą. W niej bez trudu dostrzeżesz różnokolorowe ryby. Czy w Qanat Quartier można poczuć się jak w Wenecji? Czym dokładnie jest to miejsce, jak do niego dotrzeć i czy warto je zobaczyć?

Czym jest dzielnica Qanat Quartier?

Dzielnica Qanat Quartier Doha to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w stolicy Państwa Katar. Miejsce to znajduje się w pobliżu sztucznej wyspy „The Pearl”, gdzie mieszczą się ekskluzywne butiki i bajecznie drogie nieruchomości. Tuż obok przycupnęła kolejna prestiżowa dzielnica, czyli Qanat Quartier. To system kanałów z czystą wodą morską i licznymi miejscami do cumowania jachtów. Kanały przecinają osiedle kilkupiętrowych i kolorowych budynków, które dodają całości wyjątkowego efektu. Co jakiś czas turyści mogą przejść przez liczne i małe mosty, niczym we włoskiej Wenecji. Brakuje tylko pływających gondoli.

Wizyta w Qanat Quatier powinna być punktem obowiązkowym dla osób, które odwiedzają Doha. Dotyczy to również kibiców, którzy wybierają się na Półwysep Arabski na Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej. Wzdłuż kanałów i zabudowań ciągną się szerokie deptaki, dzięki czemu spacer po tym miejscu będzie przyjemnością. Zabudowania nawiązują do historycznych stylów architektonicznych, dlatego koneserzy piękna i sztuki również nie będą zawiedzeni. Bez dwóch zdań można poczuć się tu niczym we włoskiej Wenecji, a wejście do dzielnicy jest bezpłatne.

Jak dojechać do Qanat Quartier?

Dzielnica leży w pobliżu katarskiej Perły i portu. Z centrum miasta polecamy dostać się do niej spacerem, taksówką lub popularnym Uberem. Alternatywą może być skorzystanie z lokalnego metra i opuszczenie go na stacji Legtaifiya. Wówczas pozostanie dosłownie kilkaset metrów, aby dostać się na wyspę i zobaczyć Qanat Quartier. Droga z lotniska będzie znacznie dłuższa, ponieważ dzielnica zlokalizowana jest kilkanaście kilometrów od portu lotniczego Hamad.

Qanat Quartier – zwiedzanie. Ile powinno zająć?

Tak naprawdę trudno mówić o klasycznym zwiedzaniu tego miejsca. To dzielnica mieszkalna, gdzie odnajdziemy atrakcyjne bary i kafejki, a także sklepy z lokalnymi wyrobami, jak i supermarkety. Spacer po każdym zakątku Qanat Quartier to plan na kilka godzin, ponieważ nie raz zatrzymasz się, żeby podziwiać lokalne widoki, jachty, czy też życie wodne widoczne w kanałach z krystalicznie czystą wodą. Qanat Quartier robi wrażenie zarówno w dzień, jak i wieczorem. Wpisz dzielnicę na list do zobaczenia, podczas Twojej wizyty w Katarze.

Recommended Posts