0%
Still working...

Doha Corniche – czas na spacer po promenadzie w Doha

Doha Corniche

Promenada nadmorska Doha Corniche to jedno z charakterystycznych i najchętniej odwiedzanych przez turystów i lokalnych mieszkańców miejsc w mieście. Ciągnie się przez ponad 7 kilometrów i pełni rolę jednego z najważniejszych punktów widokowych. Spacer po promenadzie to obowiązek każdej osoby, która choćby na krótko odwiedzi stolicę Kataru. Czym charakteryzuje się ta promenada w Doha, co na niej zobaczymy oraz jak do niej dotrzeć?

Idealne miejsce na spacer lub jogging

Doha Corniche to prawdziwa chluba Katarczyków. Promenada ma ponad 7 kilometrów i delikatny łukiem łączy stare części miasta z jego nowoczesną architekturą. Spacerując skwerem, z jednej strony cały czas otaczają Cię wody tutejszej zatoki, a z drugiej tereny zielone, palmy i zielone place ze starannie przystrzyżoną trawą. Na uwagę zasługuje również duża liczba ławek umieszczonych na całej długości promenady, dzięki czemu pozwalają na odpoczynek w dowolnie wybranym momencie.

Widok z Doha Corniche rozpościera się naprawdę znakomity. Możesz podziwiać m.in.: nowoczesne drapacze chmur, marinę z luksusowymi jachtami oraz z tradycyjnymi łodziami rybackimi, morze i poruszające się po niej jednostki, a także wiele więcej. Ciekawą opcją dla turystów jest skorzystanie z tradycyjnej łódki dau i przepłynięcie się nią wzdłuż promenady. Wówczas podziwia się miasto od strony morza. Promenada Doha Corniche pozwala na swobodny spacer od Muzeum Sztuki Islamskiej, do Sheraton Parku. Można także zboczyć z niej w kierunku miasta w dowolnie wybranym momencie. Na deptaku każdego dnia można spotkać: biegaczy, spacerowiczów, wędkarzy, czy też rolkarzy. Wstęp na promenadę jest ogólnodostępny.

Jak dotrzeć do Doha Corniche?

Promenada Doha Corniche znajduje się w centralnym punkcie miasta. Można wejść na nią m.in. przy Muzeum Narodowym Kataru lub Muzeum Sztuki Islamskiej, a także z drugiej strony bezpośrednio w pobliżu West Bay i Hotelu Sheraton. Dojechać do promenady można m.in. metrem. Na jej długości znajdują się takie stacje jak: Souq Waqif, Al Bidda i West Bay QIC. Wystarczy odejść od nich kilkaset lub kilkadziesiąt metrów i już jesteś na Doha Corniche. Alternatywą może być skorzystanie z komunikacji autobusowej, taksówki lub Ubera.

Ile czasu poświęcić na przejście promenadą?

Długość promenady to ponad 7 kilometrów, dlatego trzeba założyć, że jej spokojne pokonanie może potrwać nawet 2 godziny. Ponadto w jej pobliżu znajduje się atrakcyjny i zacieniony Al Bidda Park, który może być dodatkowym miejscem do odpoczynku. Z doświadczenia wiemy, że turyści odwiedzający Doha kilkukrotnie pojawiają się na promenadzie. Widoki z dnia, jak i z wieczora znacznie się różnią, dlatego warto je porównać osobiście. To miejsce, w którym poczujesz się jak w prawdziwym kurorcie nadmorskim.

Recommended Posts