0%
Still working...

MIA Park w Doha – zielona część miasta z najpiękniejszym widokiem

MIA Park w Doha

Jedną z popularnych atrakcji turystycznych w Doha jest MIA Park. Miejsce to powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem podczas tegorocznych Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej. Wszystko dlatego, że znajdują się tu zarówno zielone tereny spacerowe, jak i place zabaw. Gdzie dokładnie znajduje się MIA Park w Doha, jak do niego dojechać i co ma do zaoferowania turystom? Sprawdźmy.

Turystyczny potencjał MIA Park w Doha

To pod wieloma względami ciekawe miejsce. MIA Park należy do najbardziej popularnych terenów zielonych do wypoczynku zarówno wśród lokalnych mieszkańców, jak i turystów. Cechą charakterystyczną parku są liczne zielone trawniki, aleje palmowe, a także place zabaw dla najmłodszych. Właśnie dlatego spotkamy tu osoby w każdym wieku, w tym także rodziny z dziećmi. W dzień to miejsce do wypoczynku, a wieczorem do spacerów i podziwiania oświetlonych drapaczy chmur po drugiej stronie zatoki.

Nieopodal Mia Park znajduje się Muzeum Sztuki Islamskiej, dlatego odwiedzający to miejsce również chętnie zaglądają do parku. W obrębie MIA Park znajdziesz także klimatyczne bary i kafejki, a także dedykowane miejsca na pikniki na świeżym powietrzu. Park jest ogólnodostępny i otwarty przez 24 godziny na dobę. W obrębie parku znajduje się również tradycyjny bazar, gdzie można znaleźć lokalne produkty. Z MIA Park rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto i efektownie oświetlone drapacze chmur. Podczas odpoczynku można podziwiać również widok na zatokę.

Jak dojechać do MIA Park?

MIA Park w Doha znajduje się w części stolicy Kataru, które położona jest bliżej portu lotniczego Hamad. Korzystając z metra, można wysiąść na stacji National Museum. Następnie do pokonania pieszo pozostanie około 1,5 kilometra do MIA Park. Alternatywą pozostaje komunikacja autobusowa i skorzystanie z przystanku Fishing Port. Ponadto w parku znajdują się parkingi dla osób, które zdecydują się na dojazd wynajętym autem. Turyści mogą skorzystać także z lokalnych taksówek oraz Ubera.

Ile czasu warto spędzić w MIA Park?

Wizytę w MIA Park warto połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Narodowego Kataru, które znajduje się w pobliżu. Ponadto można także pospacerować nieodległą promenadą Doha Corniche. Odwiedzenie bazaru, czy lokalnego targu z rybami sprawi, że w tej części stolicy Kataru możesz spędzić nawet cały dzień. Czas podczas odpoczynku na zielonych trawnikach z widokiem na zatokę i wieżowce będzie płynął niezwykle szybko. Jeżeli jednak zależy Ci tylko na doświadczeniu tego miejsca i dysponujesz ograniczonym czasem, to jedna godzina spędzona w MIA Park powinna być wystarczająca.

Recommended Posts