0%
Still working...

Muzeum Narodowe Kataru

National Museum of Qatar

Jednym z największych muzeów w Katarze i jednocześnie jedną z największych atrakcji tego kraju jest National Museum of Qatar. Znajduje się w stolicy kraju, czyli w Doha. Obiekt ten znajduje się na liście obowiązkowych atrakcji, które warto zobaczyć, będąc w Państwie Katar. Z czego słynie to muzeum, dlaczego warto je odwiedzić, jak do niego dojechać i ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie? Sprawdźmy.

Muzeum Narodowe Kataru w Doha

Dlaczego warto zobaczyć Muzeum Narodowe Kataru? Doha to stolica kraju, w której znajdują się wszystkie najważniejsze punkty państwa. Tak jest także z National Museum of Qatar, które jeszcze przed wejściem do środka zachwyca swoją bryłą i wyjątkową architekturą nawiązującą do klimatu pustynnego. Budynek składa się z estetycznie połączonych spodków, które z daleka wyglądają jak pustynne wydmy. Gdy przejdziesz przez drzwi wejściowe, to również Cię zachwyci.

Wewnątrz Muzeum Narodowego w Katarze znajdują się liczne makiety, prezentacje multimedialne, a nawet zabawy dla dzieci. Dużą atrakcją dla turystów są interaktywne eksponaty, których można dotknąć i poczuć. Podczas zwiedzania poznasz historię Kataru od czasów zamierzchłych po obecne. Dowiesz się, co jest źródłem bogactwa tego kraju, a także jego największą dumą. Muzeum warte jest odwiedzenia nie tylko w dzień. Po zmroku warto zapuścić się w jego okolice i z zewnątrz podziwiać piękne podświetloną bryłę obiektu. Zrobi wrażenie nawet na osobach, które na co dzień nie interesują się architekturą.

Dzieci do lat 16. mają darmowe wejście do muzeum, podobnie jak rezydenci kraju. Dorośli turyści płacą 50 riali katarskich (ok. 60 złotych), a studenci 25 riali katarskich (ok. 30 złotych). Bez wątpienia jest to wydatek, który warto ponieść.

Jak dojechać do National Museum of Qatar?

Narodowe Muzeum Kataru zlokalizowane jest we wschodniej części miasta w niedalekiej odległości od MIA Park oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Najbliższa stacja metra zlokalizowana to National Museum i zlokalizowana jest kilka minut pieszo od głównego wejścia do budynku. Przy podróży autobusem miejskim zdecydowanie najlepiej wysiąść na przystanku Rus Abu Aboud Street. Ponadto turyści mogą skorzystać z lokalnych taksówek lub Ubera.

Ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie Muzeum Narodowego Kataru?

Dokładne zwiedzanie poszczególnych sal wystawowych, a także zapoznawanie się z multimedialnymi materiałami może zająć kilka godzin. Według przewodników na Muzeum Narodowe Kataru warto przeznaczyć nawet 3-4 godziny. Jeżeli jednak chciałbyś poczuć klimat muzeum i nie do końca zajmować się historią Kataru, czy poznawaniem każdej sali, to czas zwiedzania skróci się nawet do 1-2 godzin. Ostatecznie zależy to od Twoich indywidualnych preferencji.

Recommended Posts